تبلیغات
NABSA - جستجوی حیات بیگانه با بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان!
تصویری از تلسکوپ رادیویی بزرگ چین که در حال ساخت است.

تصویری از تلسکوپ رادیویی بزرگ چین که در حال ساخت است.(تسكوپ Fast)

رسانه‌های دولتی چین اخیراً تصاویری از این سازۀ حیرت انگیز که در آستانۀ تکمیل است، منتشر کرده‌اند. دیشِ این سازه به تنهایی به اندازۀ وسعت دارد. این پروژۀ عظیم ظرفیت آن را دارد تا به نقطۀ عطفی در شناخت کیهان و جستجوی حیات بیگانه در سیارات دیگر بدل شود. هنگامی که ساخت این تلسکوپ به پایان برسد، قادر به دریافت سیگنالهای رادیویی‌ از سیاراتی دور، که ممکن است نشانه‌های حیات را به همراه داشته باشند، خواهد بود.۳۰ زمین فوتبال

نان رِندونگ، دانشمند ارشد این پروژه به خبرگزاری شینهوا گفته است که دیش عظیم این تلسکوپ، امکان شناسایی بسیار دقیقتر را فراهم می‌کند. او می‌گوید: « تلسکوپ رادیویی مثل یک گوش حساس می‌ماند که در نویز سفید کیهان به دنبال پیامهای رادیویی معنادار است. این کار مثل شنیدن جیرجیرکها در میانۀ یک طوفان است.»

پیشرفت نجوم

دقت بی‌سابقۀ این تلسکوپ به منجمان این امکان را می‌دهد تا کهکشان راه شیری و دیگر کهکشانها را مطالعه کرده و تپ‌ اخترهایی را که به سختی قابل دیدن هستند را تشخیص دهند. این سازه همچنین می‌تواند به یک ایستگاه زمینی قدرتمند برای ماموریتهای فضایی آینده بدل شود. و البته، منجر به پیشرفت در جستجو برای یافتن نشانه‌های حیات بیگانه می‌شود.

این تلسکوپ در صورت کامل شدن به این شکل دیده می شود.

این تلسکوپ در صورت کامل شدن به این شکل دیده می شود.


برچسب ها: حیات بیگانه، پیشرفت نجوم، تلسکوپ رادیویی، تسكوپ Fast،
دنبالک ها: بیگ بنگ،

تاریخ : دوشنبه 11 آبان 1394 | 05:15 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.