تبلیغات
NABSA - موشک فضایی آمازون سالم به زمین نشست
[http://www.aparat.com/v/eAGtm]

جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه عظیم اینترنتی آمازون، می‌گوید که یکی از شرکت‌های تحت کنترل او فضاپیمایی را که مثل راکت عمل می‌کند، به فضا فرستاده و به سلامت به زمین نشانده است. هدف از این آزمایش‌ها بردن علاقه‌مندان به بالاتر از اتمسفر زمین است که بی‌وزنی را در آن تجربه می‌شود.
جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه عظیم اینترنتی آمازون

جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه عظیم اینترنتی آمازون


بقیه در ادامه...


به گزارش بیگ بنگ به نقل از BBC، فضاپیمای شرکت بلو اوریجین(Blue Origin) روز دوشنبه از غرب تگزاس، بدون سرنشین، پرتاب شد و به گفته بزوس، هر دو قسمت تشکیل‌ دهنده «نیو شپرد» – هم کپسول و هم واحد پیشران – به سلامت به زمین نشستند.

عکس نیو شپرد هنگام پرتاب از زمین

عکس نیو شپرد هنگام پرتاب از زمین


این در حالی است که در اولین پرتاب آزمایشی این وسیله در ماه آوریل، واحد پیشران یعنی راکت به علت نقص هیدرولیکی هنگام بازگشت نابود شد. نیو شپرد ظرفیت حمل شش نفر به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری را دارد و در پرتاب دوشنبه از این حد کمی بالاتر رفت. واحد پیشراننده آن برای پرتاب و فرود عمودی طراحی شده است تا دوباره قابل استفاده باشد.

پس از پرواز آزمایشی این وسیله در فاصله ی ۱٫۴ متر از سکوی پرتاب فرود آمد که یک دستاور مهم فنی به حساب می‌آید. کپسول حمل نیز مسافران در ارتفاع بالا از واحد پیشراننده جدا می‌شود و با شتاب موجود به فضا می‌رسد و بعد با کمک چترهایی در زمین فرود می آید، این کپسول هم مجددا قابل استفاده است.

تصویری از لحظه ی فرود موفقیت آمیز این موشک فضایی، نیو شپرد عمودی پرتاب می شود و عمودی هم فرود می آید.

تصویری از لحظه ی فرود موفقیت آمیز این موشک فضایی، نیو شپرد عمودی پرتاب می شود و عمودی هم فرود می آید.

انتظار می‌رود که نیو شپرد پس از طی مراحل آزمایشی ابتدا برای مقاصد علمی به کار گرفته شود. این پروازهای بدون سرنشین ممکن است سال آینده شروع شود.


برچسب ها: موشک فضایی آمازون سالم به زمین نشست، امازون، فضاپیمای شرکت بلو اوریجین، نیو شپرد، nasa،
دنبالک ها: بیگ بنگ،

تاریخ : چهارشنبه 4 آذر 1394 | 07:34 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.