تبلیغات
NABSA - نمایی از جهان در یک قاب

entire-observable-universe

براساس گزارش ساینس الرت،‌ این نقشه تصویرسازی در مقیاس لگاریتمی جهان قابل مشاهده را نشان می دهد که سامانه خورشیدی در مرکز آن قرار گرفته‌ است. آنچه در حاشیه سامانه خورشیدی دیده می‌شود سیاره‌های داخلی و خارجی سامانه،‌ کمربند کویپر (کمربندی از اجرام دنباله‌دار)، ابر اورت (منطقه‌ای که سرچشمه دنباله‌دار شناخته می‌شود)، ستاره آلفا قنطورس، بازوهای برساووش (یکی از دو بازوی مارپیچی بزرگ کهکشان راه شیری)، کهکشان راه شیری، کهکشان آندرومدا و دیگر کهکشان‌های همسایه، شبکه کیهانی، تشعشعات ریزامواج کیهانی و پلاسمای نامرئی که از بیگ بنگ به جا مانده هستند.

این تصویر که توسط بوداسی نقاش هنرمند و موسیقیدان خلق شده‌ است براساس نقشه‌های لگاریتمی خلق شده که محققان در دانشگاه پرینستون آنها را ترسیم کرده‌اند. همچنین بوداسی برای خلق این اثر از تصاویر منتشر شده از رصد‌های تلسکوپ‌ها و کاوشگرهای ناسا نیز استفاده کرده‌ است. تیم دانشگاه پرینستون نقشه‌های لگاریتمی خود از جهان را با استفاده از داده‌های رصد‌خانه دیجیتال سولان ایجاد کرده‌اند، رصد‌خانه‌ای که طی ۱۵ سال گذشته با استفاده از تلسکوپ ۲٫۵ متری دقیق‌ترین نقشه‌ها را از جهان ثبت کرده‌ است.

نقشه‌های لگاریتمی یکی از رایج‌ترین شیوه‌ها برای تصویرسازی پدیده‌های عظیمی مانند جهان قابل مشاهده هستند. اگرچه این نقشه‌ها بسیار سودمندند، چندان برای تماشا کردن خوشایند نیستند، از این رو بوداسی تصمیم گرفت نسخه‌ای خوشایند‌تر از تصویر کل جهان را ایجاد کند. وی در حین ساخت یک هگزافلکساگون، ۶ ضلعی‌های کاغذی که به واسطه تا زدن کاغذ ایجاد می‌شوند، برای پسرش تصمیم گرفت داده‌هایی که در اختیار داشت را در قالب تصویری بزرگ و مدور به تصویر بکشد. در اینجا می‌توان نسخه بزرگتر و قابل بزرگنمایی این تصویر را مشاهده کرد.


برچسب ها: بیگ بنگ، کهکشان آندرومدا، نقشه‌های لگاریتمی،
دنبالک ها: بیگ بنگ،

تاریخ : پنجشنبه 17 دی 1394 | 12:21 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.