تبلیغات
NABSA - مطالب اسفند 1394


خلاصه داستان:
این فیلم در سبک علمی تخیلی ریدلی اسکات، کارگردان کارکشته و موفق این ژانر است که از روی رمانی به قلم Andy Weir ساخته شده است. این فیلم درباره فضانوردی به نام مارک واتنی است که در یک سفر فضایی به مریخ، پس از آنکه درگیر طوفان شد به حال خود رها شده چرا که همراهانش او را مرده فرض کرده اند، حال او در این سیاره به تنهایی گیر افتاده و با منابع محدودی که دارد باید از هوش و ذکاوت خود استفاده کند تا راهی پیدا کند و سیگنالی به زمین بفرستد.

記号。矢印。下 のデコメ絵文字برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید記号。矢印。下 のデコメ絵文字

ادامه مطلب برچسب ها: The Martian،
دنبالک ها: اپارات، یاس دانلود،

تاریخ : جمعه 28 اسفند 1394 | 05:22 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
این که دانشمندی صد سال قبل طی مطالعات علمی خود، نظریه‌ای را پیشنهاد کند و سال‌ها پس از مرگش درست در یکصد سالگی ارائه آن نظریه، هزاران محقق و مهندس، درستی نظریه او را با ساخت ابزارهای دقیق علمی آزمایش و اثبات کنند، بیش از آن که به واقعیت شبیه باشد، ما را یاد داستان‌های علمی ـ تخیلی می‌اندازد. به ویژه که آن دانشمند آلبرت اینشتین، نابغه دنیای فیزیک و ارائه‌کننده نظریات انقلابی مانند نسبیت خاص و نسبیت عام باشد.

gravitational-wave

ادامه دارد...


ادامه مطلب برچسب ها: آشکارسازی امواج گرانشی در ۱۰۰سالگی نسبیت عام اینشتین،
دنبالک ها: بیگ بنگ،

تاریخ : پنجشنبه 27 اسفند 1394 | 08:12 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
اروپا و روسیه ماموریتی مشترک به سوی مریخ را آغاز کردند، ماموریتی برای بررسی منشا متان موجود در اتمسفر مریخ. طی این ماموریت یک ماهواره با کمک راکت پروتون به سوی مریخ فرستاده می شود تا منبع گاز متان موجود در اتمسفر سیاره سرخ را مشخص سازد تا دانشمندان دریابند این گاز ناشی از منابع سطح مریخ است یا توسط نوعی حیات میکروبی ایجاد می‌شود.

ExoMars_2016_liftoff_node_full_image_2

در صورتی که همه‌چیز به‌خوبی پیش برود...

بقیه مطلب در ادامه


ادامه مطلب برچسب ها: سیاره، مریخ، مدارگرد TGO، ماموریتی مشترک،

تاریخ : پنجشنبه 27 اسفند 1394 | 07:30 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات

زین پس بدون نیاز به ارسال بسیاری از ابزارهای موردنیاز به ایستگاه، فضانوردان می‌توانند با دادن الگو به پرینتر سه‌بعدی، ابزار موردنیاز خود را به صورت واقعی در اختیار داشته باشند.

الگوی موردنیاز در زمین توسط برنامه نویسان و مهندسان نرم‌افزاری ساخته‌شده و پس از آپلود به ایستگاه، آماده چاپ می‌شود.

کمپانی موسوم به Made In Space چاپگر ایستگاه فضایی بین‌المللی را طراحی و ساخته است و با کمک ناسا پشتیبانی فنی برای ارسال نیازهای فضانوردان را انجام می‌دهد.

فضانوردان باید برخی اوقات هفته‌ها صبر کنند تا محموله ارسالی از زمین را دریافت کنند، اما با این چاپگر نیازها به صورت آنی رفع می‌شود و این یک موفقیت بزرگ برای مهندسان نرم‌افزار و سخت‌افزار محسوب می‌شود که کار فضانوردان را راحت می‌کنند.

 


دنبالک ها: خبر انلاین،

تاریخ : یکشنبه 23 اسفند 1394 | 04:20 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
See Explanation.  Clicking on the picture will download
 the highest resolution version available.

امتیاز تصویر:   ناسا و Len Fulham

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب دنبال کنید...

ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه 23 اسفند 1394 | 03:47 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات

مجله نجوم شماره 254 (اسفند 94 و فروردین 95) با مطالب ویژه و متنوع منتشر شد. مقاله ویژه این شماره اختصاص به موضوع کشف امواج گرانشی دارد که در آن به بیان ساده ماهیت امواج گرانشی و نحوه کشف آن، توضیح داده است.

نگاهی به 7 سال فعالیت مأموریت کپلر و گفت‌وگو اختصاصی با فضانورد روسی الکساندر لازوتکین و بررسی سیر تحول گاهشماری در دوره هخامنشی تا اشکانی و گزارشی از بازگشت اسکات کلی پس از یک سال اقامت در فضا، از دیگر مطالب جذاب و خواندنی این شماره است. در امور داخلی نجوم کشورمان هم نگاهی داشتیم به تغییر و تحولات مدیریتی در طرح رصدخانه ملی ایران و گزارشی از برگزاری کارگاه جهان در شب (توآن) که در زنجان برگزار شد.

هدیه ویژه‌ای هم برای علاقه‌مندان «نجوم» . در این شماره تقویم نجومی سال 1395 همراه با تصاویر زیبایی از آسمان شب آمده است که قابل جدا شدن از صفحات مجله است.

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب برچسب ها: ماهنامه نجوم، الکساندر لازوتگین، امواج گرانشی، 7 سال کاوش با کپلر،
دنبالک ها: ماهنامه نجوم،

تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394 | 12:11 ب.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
پنجمین کنفرانس سالوی که در اکتبر ۱۹۲۷ در بروکسل بلژیک برگزار شد، میزبان بزرگ‌ترین فیزیک‌دانان آن روزگار بود و عکس دسته‌جمعی این گروه، مشهورترین عکس دنیای فیزیک لقب گرفته است. از ۲۹ نفر فیزیک‌دان حاضر در کنفرانس، ۱۷ نفر برنده جایزه نوبل شده بودند یا در سال‌های بعد از کنفرانس برنده این جایزه شدند. موضوع این کنفرانس، بحث و بررسی در مورد نظریه کوانتومی بود که به‌تازگی ارایه شده بود.


ردیف سوم (ایستاده): لئون بریلوئین – رالف فاولر – ورنر هایزنبرگ (نوبل فیزیک ۱۹۳۲/۱۳۱۱) – ولفگانگ پائولی (نوبل فیزیک ۱۹۴۵/۱۳۲۴) – ژولز امیل ورشافلت – اروین شرودینگر (نوبل فیزیک ۱۹۳۳/۱۳۱۲)- تئوفیل دی‌داندر-ادوارد هرزن – پل اهرنفست- امیل هنریوت- آگوست پیکارد
ردیف دوم: نیلز بوهر (نوبل فیزیک ۱۹۲۲/۱۳۰۱) – مکس بورن (نوبل فیزیک ۱۹۵۴/۱۳۳۳) – لوییس دی‌بروگلی (نوبل فیزیک ۱۹۲۹/۱۳۰۸) – آرتور کامپتون (نوبل فیزیک ۱۹۲۷/۱۳۰۶) – پل دیراک (نوبل فیزیک ۱۹۳۳/۱۳۱۲) – هنریک کرامرز – ویلیام براگ (نوبل فیزیک ۱۹۱۵/۱۲۹۴) – مارتین نادسن – پیتر دبیه (نوبل شیمی ۱۹۳۶/۱۳۱۵)
ردیف اول: اوون ریچاردسون (نوبل فیزیک ۱۹۲۸/۱۳۰۷) – چارلز ویلسون (نوبل فیزیک ۱۹۲۷/۱۳۰۶) – چارلز گویه – پل لانگه‌وین – آلبرت اینشتین (نوبل فیزیک ۱۹۲۱/۱۳۰۰) – هنریک لورنتز (نوبل فیزیک ۱۹۰۲/۱۲۸۱) – ماری کوری (نوبل فیزیک ۱۹۰۳/۱۲۸۲ و نوبل شیمی ۱۹۱۱/۱۲۹۰) – مکس پلانک (نوبل فیزیک ۱۹۱۸/۱۲۹۷) – اروینگ لنگ‌مویر (نوبل شیمی ۱۹۳۲/۱۳۱۱)

دنبالک ها: بیگ بنگ،

تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394 | 11:35 ق.ظ | نویسنده : دنباله دار هالی ^-^ | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.